Kupers, producent schodów drewnianych. Wielkopolska Jakość!

Bejcowanie (barwienie drewna)

Jednym ze sposobów zmiany naturalnego koloru drewna bez maskowania jego rysunku (usłojenia) jest bejcowanie. Prawidłowe bejcowanie odbywa się przez nałożenie bejcy (barwnika) "z zapasem", zebranie nadmiernej ilości, odczekanie do wyschnięcia, nałożenie powłoki lakierniczej - dwóch i więcej warstw.
Dobór koloru należy przeprowadzać stojąc i patrząc na próbniki bejc w miejscu gdzie zostaną później zamontowane schody. Wybór przeprowadzany w innym, mniej lub bardziej naświetlonym miejscu może wprowadzić w duży błąd. Nie należy wybierać koloru patrząc na zdjęcia innych schodów - lampa błyskowa mogła bardzo zmienić kolor.
Gatunki drewna różnie przyjmują bejcę - dlatego też najlepiej jest wybrać kilka kolorów z dostępnej u wykonawcy palety barw i poprosić go o wykonanie próbek z wybranego na schody gatunku drewna.

Inną techniką zmiany koloru jest użycie oleju koloryzującego, wówczas schody mamy olejowane nie lakierowane. Użycie oleju pozwala na łatwą naprawę ewentualnych wad w przyszłości, ale wymaga konserwacji (nakładania oleju) mniej więcej raz w roku. Należy pamiętać też, że olej nie nadaje drewnu połysku.

Wyceny i sprzedaż:
tel. 502 588 139
wycena@kupers.pl

3 lata gwarancji
Szybkie wykonanie 4-6 tyg.
Montaż w całej Polsce
i Niemczech

Wykonujemy schody:
policzkowe
dywanowe
bolcowe
na beton
spiralne
siodłane